dom nowoczesny

Budowa domu – podstawy

Ze względu na bogaty wybór istniejących zasobów mieszkaniowych oraz wysokie koszty budowy nowego domu, większość potencjalnych właścicieli kupuje już istniejący dom. I to wcale nie jest zły wybór. Większość domów jest wystarczająco trwała, aby przetrwać dziesięciolecia, można je łatwo przebudować i mają potencjał wzrostu wartości. Jednak domy w nowym budownictwie mają niezaprzeczalny urok. Nowy dom można zaprojektować dokładnie pod Twoje potrzeby. Ma kilka, jeśli w ogóle, ukrytych problemów. Nie ma materiałów niebezpiecznych, takich jak farby na bazie ołowiu i azbest. Dom ma nowe zalety, a stare problemy są pomijane. Nic więc dziwnego, że większość ludzi zdecydowałaby się zbudować własny dom, zamiast kupować stary dom, gdyby wszystkie inne czynniki były takie same.

Budować samemu czy z generalnym wykonawcą?

Wszystkie gminy zezwalają właścicielom domów na występowanie w charakterze wykonawcy ich własnego domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stajesz się kimś, kogo często nazywa się właścicielem-budowniczym. Aby zawrzeć umowę na projekt na dużą skalę, taki jak dom (a nie budynek gospodarczy lub mały, tańszy budynek), musisz złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku posiadania pozwolenia na budowę i samodzielnie podpisać wniosek o pozwolenie na budowę. Jednak bardzo niewiele osób ma kwalifikacje do działania w charakterze własnego generalnego wykonawcy (GC). Budowanie domu wymaga zebrania wielu strun i upewnienia się, że koordynują się one na niezliczone sposoby. Projekty i podwykonawcy muszą być zaplanowane w odpowiedniej kolejności, przeplatane licznymi kontrolami miejskimi. Musisz znać kod budynku. Ponadto niezmiernie pomaga sieć podwykonawców, na których można polegać, wykonując godną zaufania pracę. Osobą, która to wszystko robi, jest generalny wykonawca. Żaden generalny wykonawca nadzorujący budowę domu nie jest tani. Większość generalnych wykonawców pobiera od 10 do 20 procent całkowitego kosztu budowy domu, w tym pozwolenia i materiały. Jest to opłata, którą większość amatorskich budowniczych domów uważa za wartościową, zwłaszcza jeśli mają wypróbowane i nieudane doświadczenie w generalnym wykonawstwie.

Miejsce pod budowę

Po pierwsze, czas się zlokalizować – dosłownie iw przenośni. Nie tylko myślisz o swoim projekcie na papierze, ale umieszczasz planowany dom w przewidzianym miejscu. Oczyść plac budowy ze szczotek i innych zanieczyszczeń, sięgając do poziomu gruntu i co najmniej 25 stóp wokół planowanego obwodu domu. Geodeta wytycza działkę na podstawie oryginalnych rysunków działki, które wskazują granice nieruchomości. W razie potrzeby dokonaj zmian w topografii terenu, aby zmienić przepływ wody przez teren: często wymaga to wykonawcy wyposażonego w sprzęt do robót ziemnych.

  • Zamów kontener na śmieci do obsługi śmieci podczas projektu budowlanego.
  • Zamów jedną lub więcej przenośnych toalet dla pracowników.
  • Zamów tymczasowe media od firmy energetycznej.
  • Zatrudnij elektryka, który podłączy tymczasowy panel elektryczny, który jest zwykle montowany na istniejącym słupie sieciowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego Newslettera

Badź na bieżąco z najnowszymi artykułami na temat budowy oraz remontu budynków jednorodzinnych, mieszkań etc. 

ABC Budowa domu

© Wszystkie prawa zastrzeżone

Blog